Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwane osoby zatrzymane na lotnisku we Wrocławiu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby zatrzymane na lotnisku we Wrocławiu

Joanna Konieczniak
08.09.2022

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn – Gruzina i Polaka.

We wtorek (06.09) podczas kontroli granicznej pasażerów, którzy przylecieli z Gruzji stawił się 30-letni obywatel tego państwa. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Pragi Północ w celu odbycia 74 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną na niego za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.  Cudzoziemiec miał jednak możliwość uregulowania  zaległej sumy i po wpłacie 3 tysięcy złotych na konto bankowe sądu został zwolniony.

Do zakładu karnego trafił natomiast zatrzymany tego samego dnia 26-letni Polak, który został deportowany z Wielkiej Brytanii do Wrocławia. Powodem deportacji było usiłowanie pobicia brytyjskiego funkcjonariusza policji. Za ten czyn mężczyzna odbył karę 8 tygodni pozbawienia wolności. Potwierdzając jego dane personalne funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest w Polsce na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze. Polak za dokonane kradzieże z włamaniem ma do odbycia karę pozbawienia wolności, przed którą usiłował ukryć się na wyspach brytyjskich.

do góry