Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Z narkotykami i pod wpływem alkoholu. Zatrzymania cudzoziemców na Dolnym Śląsku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z narkotykami i pod wpływem alkoholu. Zatrzymania cudzoziemców na Dolnym Śląsku

Joanna Konieczniak
17.08.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na Dolnym Śląsku dwóch obywateli Ukrainy. Jeden z nich posiadał przy sobie metamfetaminę, drugi jechał autostradą po spożyciu alkoholu.

We wtorek 16 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu zatrzymali podczas kontroli drogowej realizowanej w powiecie zgorzeleckim 32-letniego obywatela Ukrainy. Przebywający w Polsce od ponad 3 lat cudzoziemiec, który kierował kontrolowanym autem, posiadał przy sobie matamfetaminę zapakowaną w woreczki strunowe. Podczas przeszukania rzeczy osobistych zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili polski dowód osobisty, który w bazach danych figurował jako skradziony. Wobec Ukraińca prowadzone są dalsze czynności procesowe.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku zatrzymali na autostradzie A4 auto osobowe, którego kierowcą był 53-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze czując charakterystyczną woń alkoholu od kierowcy, poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które potwierdziło, że Ukrainiec, zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol. Na miejsce zdarzenia wezwano również patrol policji, który potwierdził, że mężczyzna nie powinien w tym stanie kierować pojazdami mechanicznymi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie oławska policja.

do góry