Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwani przez sądy, zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani przez sądy, zatrzymani przez Straż Graniczną

Joanna Konieczniak
04.07.2022

Pięciu Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania oraz kierowcę z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Trzech Polaków zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli dokumentów osób wylatujących z Polski. Dwóch kolejnych zatrzymano podczas kontroli realizowanych w głębi kraju. Polacy poszukiwani byli w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności. Przestępstwa za które byli skazani to wandalizm, jazda po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, oszustwa i kradzieże oraz przestępstwa karno-skarbowe.

Natomiast w Radomierzu na Dolnym Śląsku funkcjonariusze z PSG w Jeleniej Górze, zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który był kierowcą kontrolowanego auta osobowego. Powodem zatrzymania było prowadzenie przez Ukraińca auta pomimo, iż posiadał on trzyletni sądowy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, dane 27-latka umieszczone zostały w wykazie cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany.

 

do góry