Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Skuteczne kontrole Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skuteczne kontrole Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
17.06.2022

Podczas siedmiu ostatnich dni funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 25 cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce nielegalnie oraz Polaka i 3 kolejnych cudzoziemców za pomocnictwo w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej. Zatrzymano także obywatela Afganistanu, który posługiwał się podrobionym dokumentem.

W trakcie kontroli legalności pobytu, z uwagi na niezgodny z prawem pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano 3 obywateli Iraku, 2 obywateli Gruzji, 2 obywateli Mołdawii, obywatela Armenii, obywatela Turcji, 3 obywateli Egiptu, 2 obywateli Jemenu, 3 obywateli Syrii, obywatela Rosji, obywatela Iranu oraz 4 obywateli Kamerunu. Zatrzymano także obywatela Afganistanu, który podczas kontroli okazał funkcjonariuszom podrobione prawo jazdy.

19 z zatrzymanych cudzoziemców (obywatele Iraku, Syrii, Jemenu, Egiptu oraz Kamerunu) przyjechało do Polski nie posiadając przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Kilkoro z nich nie miało przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających i tożsamość i obywatelstwo. Wszyscy zatrzymani zostali w pobliżu polsko-niemieckiej granicy podczas usiłowanie jej przekroczenia niezgodnie z prawem w porozumieniu z innymi osobami. Razem z cudzoziemcami za pomocnictwo w popełnieniu tego przestępstwa zatrzymano Polaka, obywatela Gwinei z polską karta pobytu, obywatela Gruzji oraz Ukraińca.

11 cudzoziemców funkcjonariusze SG zatrzymali na Dolnym Śląsku, dwóch w Wielkopolsce, natomiast 12 zatrzymano ta terenie Województwa Lubuskiego.

do góry