Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwane osoby zatrzymane przez Straż Graniczną na lotnisku we Wrocławiu i w Poznaniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby zatrzymane przez Straż Graniczną na lotnisku we Wrocławiu i w Poznaniu

Joanna Konieczniak
06.06.2022

W trakcie dwóch dni funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy oraz we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali 5 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy zatrzymali w piątek (03.06) 27-letniego Polaka, który przyleciał z Wielkiej Brytanii. Kontrolując jego dokumenty funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna poszukiwany jest na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Szamotułach w celu odbycia 212 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Mężczyzna skorzystał jednak z możliwości uregulowania zaległej kary grzywny w wysokości 6 200 zł i po okazaniu dowodu wpłaty został zwolniony.

Kolejne cztery poszukiwane osoby zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach.

Pierwsza z zatrzymanych osób przyleciała z Doncaster. 40-letnia kobieta poszukiwana była za oszustwa i zgodnie z postanowieniem prokuratury została zatrzymana, a następnie przekazana w ręce policji.

Kolejny poszukiwany mężczyzna przyleciał w sobotę (4.06) do Wrocławia z East Midlands w Wielkiej Brytanii. 38-letni Polak poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Oławie w celu odbyci 180 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej, funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali poszukiwanego 38-latka do najbliższego aresztu śledczego.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolując dokumenty pasażerów, którzy przylecieli z Turcji ujawnili, że jeden z podróżnych poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Prudniku. Mężczyzna miał jednak możliwość wpłacenia zaległej kary grzywny i po jej uregulowaniu został zwolniony.

Zaległą karę grzywny uregulował również 58-letni pasażer, który po przylocie z Turcji został zatrzymany przez Straż z Graniczną, z uwagi na prowadzone wobec niego poszukiwania zarządzone przez Sąd Rejonowy w Głogowie. Mężczyzna za niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej nie spieszył się z uregulowaniem nałożonej na niego kary grzywny w wysokości 620 zł. Po dokonaniu wpłaty 58-latek został zwolniony.

do góry