W jednym zdarzeniu cudzoziemcy przewożeni byli autem osobowym. W kontrolowanym przez funkcjonariuszy SG z Tuplic BMW jechało 6 obywateli Syrii, którego kierowcą był 39-letni Syryjczyk posiadający niemiecki tytuł pobytowy. Kolejnych dwóch Syryjczyków, funkcjonariusze SG z Tuplic zatrzymali, w momencie gdy zamierzali pieszo przekroczyć granicę państwową przez most w miejscowości Siedlec.
Kolejnych nielegalnych migrantów zatrzymali funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. 7 obywateli Iraku zostało zatrzymanych za nielegalny pobyt w Polsce oraz za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom. Wszyscy mieli przy sobie irackie dokumenty podróży, nie posiadali jednak ważnych wiz lub dokumentów pobytowych uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.Według deklaracji cudzoziemców, celem ich podróży miały być Niemcy.
Wobec zatrzymanych cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązujących do powrotu.
Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili także 6 obywateli Syrii, którzy posiadali przy sobie holenderskie i niemieckie tytuły pobytowe. Cudzoziemcy podróżowali zatrzymanymi do kontroli autami. Podczas weryfikacji ich dokumentów funkcjonariusze ujawnili, że jeden z nich posiada niemiecki tytuł pobytowy, który stracił ważność. Cudzoziemcy oświadczyli, że do Polski przyjechali w celach turystycznych, jednak nie posiadali żadnych dokumentów na podstawie, których w Polsce mogliby przebywać legalnie. Ustalono, że nie mieli także dokumentów do zgodnego z prawem przekraczania granicy. Z uwagi na popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami karnymi.
Od początku sierpnia do końca października funkcjonariusze NoOSG w trakcie prowadzonych działań zatrzymali blisko 450 cudzoziemców, którzy przedostali się do Polski nielegalnie z Białorusi.
Cudzoziemcy byli zatrzymywani w grupach złożonych od 2 do kilkunastu cudzoziemców.
W tym okresie zatrzymano także 41 pomocników, którym postawiono zarzut udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom w celu otrzymania korzyści majątkowej. Dodatkowo pomocnikom, którymi byli przeważnie obywatele Syrii, Iraku, Indii, Gruzji, Ukrainy czy Tadżykistanu wydawano decyzje o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu do państw Schengen na okres 5 lat.