Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli funkcjonariusze Straż Granicznej z Tuplic oraz policjanci z Żar - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli funkcjonariusze Straż Granicznej z Tuplic oraz policjanci z Żar

Joanna Konieczniak
06.10.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic wraz z policjantami z Żar we wspólnych działaniach zabezpieczyli blisko 300 sztuk odzieży, obuwia i torebek z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to co najmniej 110 tysięcy złotych.

Podczas wspólnych działań w niedzielę (3 października) funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz policjanci z Żar zabezpieczyli blisko 300 sztuk koszulek, bluz, spodenek, spodni, torebek oraz obuwia sportowego, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek. Podrabiane ubrania znajdowały się na dwóch stoiskach handlowych w przygranicznej Łęknicy. Do sprzedaży oferowali go mężczyźni w wieku 20 i 39  – obywatele Bułgarii. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to co najmniej 110 tysięcy złotych. Osoby, które je sprzedawały zostały już wstępnie przesłuchane. Ponadto mężczyźni zostali ukarani mandatami za brak działalności gospodarczej.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi żarska policja.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Artykuł 305: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ustępie 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5”.

  • podrabiane ubrania podrabiane ubrania
    podrabiane ubrania
  • podrabiane ubrania podrabiane ubrania
    podrabiane ubrania
do góry