Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobina odzież na targowisku we Wrześni. Duży sukces Straży Granicznej i KAS - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobina odzież na targowisku we Wrześni. Duży sukces Straży Granicznej i KAS

Joanna Konieczniak
27.04.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na targowisku we Wrześni pond 3 tysiące podróbek markowej odzieży z „lewymi” znakami towarowymi. Dzięki służbom odzież ta nie trafi na rynek. Do posiadanego towaru przyznało się troje Bułgarów oraz Polak.

W ubiegły czwartek 22 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu- Ławicy wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w trakcie działań na targowisku miejskim we Wrześni ujawnili cztery stoiska, na których pięcioro obywateli Bułgarii oraz Polak handlowali odzieżą oraz obuwiem wielu popularnych marek. W trakcie kontroli okazało się, że handlują artykułami tekstylnymi i obuwiem z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Łącznie zabezpieczono 2571 sztuk odzieży i 519 par obuwia. Do zabezpieczonego towaru przyznało się troje obywateli Bułgarii w wieku 26-33 lat oraz 57-letni Polak.  

O zabezpieczeniu odzieży poinformowano właścicieli znaków towarowych, którzy podejmą decyzję co do dalszych działań z zatrzymanymi podróbkami. Rynkowa wartość podróbek to ponad 1.380.000 zł

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno –Skarbowy.

 

do góry