Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrabiane ubrania warte 209 tysięcy złotych zatrzymano w Bielawie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrabiane ubrania warte 209 tysięcy złotych zatrzymano w Bielawie

Joanna Konieczniak
04.03.2021

Bluzy, spodnie, koszulki, skarpety, paski oraz bieliznę zarekwirowali w sobotę 27 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka. Cała partia podrabianej odzieży oferowana była na targowisku miejskim w Bielawie.

W sobotę 27 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku ujawnili w Bielawie na targowisku miejskim  trzech obywateli Bułgarii w wieku 28-60 lat, którzy handlowali odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel a zarazem specjalista znaków towarowych reprezentujący producentów poszkodowanych firm dokonał analizy zatrzymanych towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się trzech obywateli Bułgarii, w których posiadaniu był zakwestionowany towar.   

Ujawnione ubrania o wartości ponad 209 tysięcy złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie.

do góry