Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano 29 poszukiwanych osób - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano 29 poszukiwanych osób

Joanna Konieczniak
16.02.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był w celu odbycia 60 dni kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od płacenia podatków.

W poniedziałek 15 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze  wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym, podróżował 53-letni Polak. Sprawdzając jego dokumenty funkcjonariusze SG ujawnili, że mężczyzna ten poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Za uporczywe uchylanie się od płacenia podatków mężczyzna miał zasądzoną zastępczą karę 60 dni pozbawienia wolności. Mógł także wpłacić 9 tysięcy złotych, które sąd orzekł za popełnione przez niego przestępstwo. Mężczyzna tego samego dnia wpłacił wymaganą należność na konto bankowe sądu i został zwolniony.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 29 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Wśród poszukiwany znalazło się 23 Polaków oraz 6 cudzoziemców w tym 2 obywateli Ukrainy, Litwin, Białorusin, Afgańczyk i Brytyjczyk.

Najwięcej, bo aż 15 poszukiwanych zatrzymanych zostało na terenie województwa dolnośląskiego gdzie funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu zatrzymali 6 poszukiwanych, natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry, Kłodzka oraz Wrocławia - Strachowic zatrzymali po 3 poszukiwanych.

Od 11 poszukiwanych udało się wyegzekwować zaległe kary grzywny i po ich zapłaceniu osoby te zostały zwolnione. W ten sposób Skarb Państwa odzyskał 22 tysiące złotych.

do góry