Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Służby zatrzymały nigeryjskich oszustów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Służby zatrzymały nigeryjskich oszustów

Joanna Konieczniak
30.05.2020

W środę 27 maja funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami policji Komendy Stołecznej w Warszawie zatrzymali 2 obywateli Nigerii. Mężczyźni w wieku 35 i 46 lat z oszukiwania kobiet zrobili sobie źródło stałego utrzymania.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry współdziałając razem z policjantami wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji na terenie Wrocławia zatrzymali w środę dwóch obywateli Nigerii, którzy za pośrednictwem internetowych portali randkowych oszukiwali samotne kobiety, wyłudzając od nich znaczne kwoty pieniędzy. 

Cudzoziemcy podawali się za amerykańskiego żołnierza, lekarza z Syrii, inżyniera z platformy wiertniczej i wyłudzali od kobiet, które kontaktowały się z nimi poprzez internetowe portale randkowe, znaczne kwoty pieniędzy. Działająca od kilku lat grupa oszukała co najmniej 7 kobiet na kwotę około 420 tysięcy złotych. Obywatele Nigerii usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W trakcie przeszukania kilku mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze zabezpieczyli, nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych kobiet może być znacznie więcej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

 

 

 

do góry