Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 75 tysięcy osób przekroczyło granicę w trakcie weekendu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

75 tysięcy osób przekroczyło granicę w trakcie weekendu

Joanna Konieczniak
18.05.2020

Wraz z wejściem w życie przepisów, które rozszerzyły katalog osób uprawnionych do zwolnienia obowiązkowej kwarantanny, znacznie zwiększyła się ilość osób, które przekraczają granicę.

W trakcie weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej na granicy w służbowej odpowiedzialności Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali ponad 75 tysięcy osób, które przyjechały do Polski oraz ponad 35 tysięcy pojazdów. Z uwagi na niespełnienie warunków wjazdu zawrócono także 264 cudzoziemców. Od 15 marca, czyli od dnia wprowadzenia tymczasowo przywróconej kontroli granicznej funkcjonariusze odprawili już 577 647 osób oraz 335 373 środki transportu.

W trakcie weekendu funkcjonariusze NoOSG ujawnili również dwóch obywateli Litwy, którzy w Zgorzelcu przekroczyli nielegalnie granicę. Zatrzymano także 63-letniego obywatela Niemiec, który próbował w Jędrzychowicach wręczyć funkcjonariuszom Straży Granicznej 50 euro w zamian za umożliwienie mu wjazdu do Polski bez konieczności odbycia kwarantanny. Mężczyzna przesłuchany został w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1500 złotych. Natomiast funkcjonariusze z PSG w Świecku zatrzymali 42-letniego Polaka, który do kontroli granicznej stawił się kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że  mężczyzna  ma  2,52 % alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przekazany został policjantom ze Słubic.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali również poszukiwanego na podstawie listu gończego obywatela Białorusi. 38-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Sulęcinie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże.

do góry