Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej W Gubinie ujawniono kolejne wyroby tytoniowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W Gubinie ujawniono kolejne wyroby tytoniowe

Joanna Konieczniak
21.02.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zabezpieczyli w Gubinie kolejne wyroby akcyzowe o wartości ponad 14 tys. złotych. Do ujawnionego towaru nikt się nie przyznał.

20 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście na rynku spożywczym w Gubinie ujawnili trakcie przeszukania nieużywanych stoisk handlowych 17,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości prawie 12,5 tys. złotych oraz 2400 szt. papierosów również bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 1,7 tys. złotych. Tytoń i papierosy funkcjonariusze ujawnili pomimo tego, że był skrzętnie ukryty pod skrzyniami, kartonami i różnego rodzaju szmatami.

Do ujawnionego towaru nikt się nie przyznał. Krajanka tytoniowa i papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy PSG w Zielonej Górze-Babimoście.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie właściciela wyrobów tytoniowych, które nie posiadały polskich znaków skarbowych. 

Funkcjonariusze Placówki SG w Zielonej Górze już trzeci raz w tym roku ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe, które znajdowały się na rynku spożywczym w Gubinie. Do pierwszego ujawnienia doszło 7 stycznia. Wówczas funkcjonariusze SG zabezpieczyli tytoń i papierosy na łączną kwotę 61 tys. złotych. Natomiast kolejne ujawnienie miało miejsce 3 lutego. W tym dniu udało się zabezpieczyć 15 kg krajanki tytoniowej oraz 1600 sztuk papierosów o wartości blisko 11 tysięcy złotych.

do góry