Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej "Dzień Otwarty" w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

"Dzień Otwarty" w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
02.12.2019

Dzisiaj 2 grudnia młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z Kłodzka odwiedziła Komendę Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przy okazji zorganizowanego „Dnia Otwartego”. Do Krosna Odrzańskiego z Kłodzka przyjechało 30 uczniów wraz z opiekunami.

2 grudnia do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim od opieką Pana Mariusza Bieszke oraz Pana Romana Łubińskiego przyjechało 30 uczniów z klas mundurowych w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji, które zainteresowały naszych dzisiejszych gości.

Młodzież zwiedziła dzisiaj strzelnicę, na której każdy mógł spróbować swoich sił strzelając do tarczy z broni laserowej. Strzelaniem zainteresowani byli wszyscy bez względu na płeć. Uczniowie pokazali, że mają dobry refleks i potrafią świetnie strzelać.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko techników kryminalistyki, którzy dokładnie objaśnili młodzieży zasady pobierania odcisków linii papilarnych i późniejszego ich wykorzystania. Opowiedzieli o obowiązkach wykonywanych każdego dnia oraz wyjawili kilka swoich sekretów pomagających im w skutecznej realizacji zadań. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły w uczniach klas mundurowych przekazane informacje na temat służby w Straży Granicznej, zadań wykonywanych na co dzień przez funkcjonariuszy oraz zasad naboru do naszej formacji. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi i jak bezpiecznie podróżować po Europie. Na zakończenie spotkania dowiedzieli się również dlaczego funkcjonariuszy Straży Granicznej można spotkać w głębi kraju jak również poza granicami Polski.

 

 

do góry