Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pięciu poszukiwanych Polaków zatrzymała Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pięciu poszukiwanych Polaków zatrzymała Straż Graniczna

Joanna Konieczniak
28.11.2019

Czterech poszukiwanych przez organy ścigania mężczyzn zatrzymali w ostatniej dobie funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziały Straży Granicznej. Dodatkowo dzisiaj 28 listopada zatrzymany został Polak, który w odosobnieniu spędzi 3 lata i 6 miesięcy za kradzieże z włamaniami.

Podczas legitymowania 44-letniego kierowcy samochodu ciężarowego funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku stwierdzili, że mężczyznę poszukuje Sąd Rejonowy w Żarach. Mężczyzna miał do odbycia karę aresztu lub zapłacenie zaległej kary grzywny. Po wpłaceniu wymaganej kwoty na konto bankowe sądu mężczyźnie zezwolono na kontynuowanie podróży.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze SG ze Świecka. 31-latek kierował ciężarowym renaultem, którego funkcjonariusze wytypowali do kontroli drogowej. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego na okres trzech miesięcy. Został przekazany Policji w Słubicach.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiego lotniska podczas odprawy paszportowej pasażerów odlatujących do Doncaster zatrzymali 42-letniego mieszkańca Wrocławia. Podróżny poszukiwany był na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu, ponieważ ma do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego po spożyciu alkoholu. Mężczyzna dzisiaj przewieziony został do zakładu karnego.

Również na lotnisku, tym razem w Poznaniu- Ławicy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 35-letniego Polaka, który przyleciał z Irlandii. Mężczyzna poszukiwany był w celu odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Został już osadzony w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

Jednak najwięcej czasu w zakładzie karnym spędzi 32-letni mieszkaniec Śląska, którego listem gończym poszukiwał Sąd Rejonowy w Będzinie. Mężczyzna zatrzymany został dzisiaj 28 listopada przez funkjconariuszy z Placówki Straży Granicznej ze Świecka. 32-latek poszukiwany był od czerwca tego roku w celu odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy za liczne kradzieże i włamania.

do góry