Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobione gruzińskie prawo jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione gruzińskie prawo jazdy

Joanna Konieczniak
07.11.2019

6 listopada funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali obywatela Gruzji, który miał przy sobie podrobione gruzińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wczoraj 44-letniego cudzoziemca podróżującego autokarem jadącym do Niemiec. Obywatel Gruzji w trakcie kontroli okazał funkcjonariuszom swój biometryczny paszport. Wnikliwa analiza stempli kontrolerskich zamieszczonych w paszporcie wykazała, że cudzoziemiec nie opuścił terytorium naszego i swój pobyt w Polsce przedłużył o 16 dni. Z uwagi na to mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo w jego rzeczach funkcjonariusze SG ujawnili gruzińskie prawo jazdy, które jak się okazało było podrobione na wzór oryginalnego. 44-latek przyznał się, że dokument kupił w Gruzji, by móc kierować pojazdami mechanicznymi na terenie Europy.

Komendant PSG w Zgorzelcu, wydał dzisiaj decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu oraz orzekł o zakazie wjazdu do Polski i innych Państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

Dodatkowo wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze z uwagi na popełnione przez cudzoziemca przestępstwo posługiwania się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Za to przewinienie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

do góry