Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Uczciwe podejście do wszystkiego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uczciwe podejście do wszystkiego

Joanna Konieczniak
18.06.2019

Dzisiaj 18 czerwca na parkingu przy bazarze miejskim w Łęknicy funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zauważyli leżące w kilku miejscach banknoty. Po zebraniu wszystkich okazało się, że prawdopodobnie ktoś zgubił 700 zł. Poza banknotami funkcjonariusze znaleźli również małą karteczkę, na której były różnego rodzaju zapiski oraz dorysowana uśmiechnięta buźka.

Funkcjonariusze SG postanowili odnaleźć osobę, która zgubiła pieniądze i oddać jej utraconą kwotę. W pobliżu znalezionych banknotów nie było jednak nikogo, kogo można by zapytać o ich właściciela. Niemniej jednak doświadczeni w poszukiwaniu sprawców przestępstw i wykroczeń funkcjonariusze błyskawicznie ustalili osobę, która zgubiła właśnie te 700 zł. i małą na pozór nic nie znaczącą karteczkę.

Jak się okazało 700 zł zgubiła 33-letnia kobieta, która sprzedawała na bazarze w Łęknicy. Kobieta nie miała żadnej nadziei na odzyskanie pieniędzy. Tym bardziej ucieszyło ją, że pieniadze trafiły w ręce funckjonariuszy Straży Granicznej. Aby upewnić się czy faktycznie zguba należy do tej pani funkcjonariusze poprosili o podanie nominałów banknotów i innych szczegółów, które mogłyby mieć znaczenie. 33-latka dokładnie określiła kwotę oraz nominały, które zgubiła. Dodała również, że obok pieniędzy powinna też leżeć mała karteczka z narysowaną odręcznie uśmiechniętą buzią. Ta informacja ostatecznie przekonała funkcjonariuszy i pieniądze wróciły do prawowitej właścicielki. 

do góry