Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez Straż Graniczną

Joanna Konieczniak
15.05.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dzisiaj dwóch Polaków, którzy poszukiwani byli za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło dzisiaj (15 maja) w trakcie kontroli dokumentów podróżnych, którzy przylecieli z Birmingham do Wrocławia. W momencie legitymowania 37-letniego mężczyzny funkcjonariusze stwierdzili, iż poszukiwany jest on na podstawie postanowienia Sądu Rejonowy w Żarach w celu odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyzna po sporządzeniu dokumentacji przekazany został Policji z Wrocławia.

Drugi mężczyzna zatrzymany został również dzisiaj – 15 maja – przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście w trakcie kontroli dokumentów pojazdu zatrzymanego do kontroli. W wyniku kontroli dokumentów pasażera pojazdu ustalono, że 37-mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w celu doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności również za uchylanie się od obowiązków alimentacyjnych. Mężczyzna przekazany został Policji z Zielonej Góry.

do góry