Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej II Bieg Charytatywny w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy już 23 czerwca - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

II Bieg Charytatywny w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy już 23 czerwca

Joanna Konieczniak
11.06.2019

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej we współpracy z Duszpasterstwem Rodzin Kurii Biskupiej oraz Parafią pw. św. Alberta w Zielonej Górze, a także Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej w dniu 23 czerwca 2019 r. organizuje II Bieg Charytatywny w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Wsparcie przez Caritas uchodźców będących w Polsce, w naszym regionie to zakup m.in. odzieży, obuwia, środków czystości, środków higienicznych dla cudzoziemców znajdujących się na terenie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim oraz tych, którzy zwracają się po pomoc do CPMiU Caritas w Zielonej Górze.

Bieg ma na celu wsparcie działalności statutowej Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzonego przez Caritas Diecezjalną ale także promocje działań na rzecz cudzoziemców. Wsparcie uchodźców na terenie ich ojczyzny, ich kraju (np. Syria, Aleppo) to przekazanie środków finansowych za pośrednictwem miejscowej Caritas na zaspokojenie bieżących potrzeb całych rodzin mieszkających w swoim kraju (np. zakup agregatów prądotwórczych, namiotów, śpiworów, żywności, wody, leków).

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu !

do góry