Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali w weekend funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali w weekend funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG

Joanna Konieczniak
15.04.2019

W czasie minionego weekendu funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi.

Funkcjonariusze SG zatrzymali 5 obywateli naszego kraju oraz jednego obywatela Białorusi.

Wszyscy zatrzymani Polacy byli poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności. W przypadku jednego Polaka, organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego po wpłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny. Kolejnych czterech Polaków po sporządzeniu dokumentacji przekazano do najbliższego aresztu śledczego. W katalogu czynów zabronionych, za które osoby były poszukiwane znalazły się między innymi uchylanie się od alimentów oraz kradzież i prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu.  

Natomiast obywatela Białorusi zatrzymano w Świecku w trakcie kontroli samochodu osobowego, którym podróżował. Podczas legitymowania okazało się, że od 7 lat mężczyznę poszukuje Sąd Rejonowy w Sokółce na podstawie listu gończego. Białorusin z uwagi na popełnione przestępstwa karno-skarbowe miał spędzić w Areszcie Śledczym 54 dni. Ukrywał się ale teraz, dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej, wyegzekwowana zostanie orzeczona kara.  

do góry