Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podawał się za obywatela Rumunii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podawał się za obywatela Rumunii

Joanna Konieczniak
11.04.2019

Wczoraj w Poznaniu funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna podawał się za obywatela Rumunii.

10 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wylegitymowali mężczyznę, który do kontroli przedstawił rumuński dowód osobisty. Jak się okazało dokument ten był fałszywy. Okazało się również, że mężczyzna był w posiadaniu kilku różnych dokumentów wystawionych na różne dane. Mężczyzna został zatrzymany w celu ustalenia jego faktycznej tożsamości. W trakcie dalszych czynności wszystkie ujawnione dokumenty podano weryfikacji pod ich kątem autentyczności. 

31-letniemu obywatelowi Ukrainy przedstawiono dzisiaj zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski oraz posłużenia się sfałszowanym rumuńskim dowodem osobistym. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się łącznej karze grzywny w wysokości 6 tys. zł. Komendant PSG w Poznaniu-Ławicy wszczął postępowanie zmierzające do zobowiązania cudzoziemca do powrotu z uwagi na jego nielegalny pobyt w Polsce. Ponadto na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Poznaniu obywatela Ukrainy na trzy miesiące umieszczony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry