Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Posłużył się fałszywym węgierskim dowodem osobistym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Posłużył się fałszywym węgierskim dowodem osobistym

Joanna Konieczniak
10.01.2019

Niezrozumiałym zachowaniem wykazał się podróżujący samolotem z Kijowa obywatel Ukrainy. Zamiast do kontroli granicznej okazać funkcjonariuszom ważny paszport, posłużył się przerobionym węgierskim dowodem osobistym.

We wtorek 8 stycznia 2019 r. funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania zatrzymali  39-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec do Polski przyleciał z Kijowa. W trakcie kontroli granicznej mężczyzna przedstawił węgierski dowód osobisty. Dowód ten po przeprowadzonej analizie okazał się przerobiony. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się, że ma przy sobie również ukraiński paszport biometryczny ważny do 2027 r., potwierdzający jego tożsamość i legalny pobyt na terytorium RP. W dalszej rozmowie z funkcjonariuszami ujawnił, że za fałszywy dokument zapłacił w Hiszpanii 3,5 tys. euro. Cudzoziemiec  przyznał się do zarzucanego czynu określonego w art. 270 § 1 kk i dobrowolnie podał się karze grzywny w wysokości 1000 zł. Dodatkowo Komendant PSG w Poznaniu – Ławicy zobowiązał cudzoziemca do opuszczenia terytorium RP. Ukrainiec na podstawie orzeczenia sądu, do czasu wyjazdu z Polski przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. 

do góry