Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nowy oficer łącznikowy Straży Granicznej w Berlinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowy oficer łącznikowy Straży Granicznej w Berlinie

Joanna Konieczniak
10.01.2019

Dzisiaj, 10 stycznia 2019 roku oficjalnie stanowisko radcy w Ambasadzie RP w Berlinie z zakresem obowiązków oficera łącznikowego Straży Granicznej objęła ppłk SG Danuta Łazarczyk, dotychczasowy Naczelnik Wydział Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej. Ppłk SG Danuta Łazarczyk przez całą służbę związana była z Oddziałem Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Swoje długoletnie doświadczenie i kwalifikacje wykorzysta teraz na nowym stanowisku w Berlinie.

10 stycznia 2019 r. nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego Straży Granicznej przy Ambasadzie RP w Berlinie. Stanowisko radcy w Ambasadzie RP w Berlinie z zakresem obowiązków oficera łącznikowego Straży Granicznej objęła ppłk SG Danuta Łazarczyk dotychczasowy Naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej. 

Ppłk SG Danuta Łazarczyk swoją służbę w Straży Granicznej rozpoczęła w 2000 roku od stanowiska specjalisty ds. projektów Euroregionalnych. Następnie pracowała w pionie dochodzeniowo-śledczym oraz jako zastępca Naczelnika Wydziału do Spraw Cudzoziemców. Kolejno przez 4 lata była kierownikiem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku a następnie jako zastępca Naczelnika Wydziału Prezydialnego zajmowała się m.in. współpracą z Agencją FRONTEX. W następnym okresie powołana została na stanowisko Doradcy ds. Policyjnych i Eksperta ds. Granicznych w biurze Specjalnego Przedstawiciela Narodów Zjednoczonych przy Genewskich Rozmowach Międzynarodowych (UNRGID) w Gruzji, gdzie spędziła 2 lata. W 2015 roku 10 miesięcy przebywała w Ankarze jako specjalista Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) biorąc udział w projekcie transgranicznym „Współpraca Grecja-Turcja-Bułgaria”. 

Pani ppłk SG Danuta Łazarczyk jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwentką prawa na uczelni Europa Universität Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zna ponadto 5 obcych języków a mianowicie niemiecki, angielski, rosyjski, francuski oraz gruziński.

Zdobyte doświadczenie i kwalifikacje ppłk SG Danuta Łazarczyk wykorzysta teraz na nowym stanowisku w Berlinie.

 

 

do góry