Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kradzione w Szwecji samochody odzyskane w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradzione w Szwecji samochody odzyskane w Polsce

Joanna Konieczniak
05.12.2018

W poniedziałek wieczorem 03.11.2018 r. funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali do kontroli dwa samochody, które okazały się kradzione.

Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Land Rover z estońskimi tablicami rejestracyjnymi. Kierowcą zatrzymanego pojazdu był 39-letni obywatel Rosji. Kierowca twierdził, że nie ma  dokumentów od tego pojazdu i nie potrafił udowodnić, że auto należy do niego. W wyniku przeszukania pojazdu ujawniono szwedzki dowód rejestracyjny należący do obywatela Szwecji. Po sprawdzeniu numerów tablic rejestracyjnych, które samochód miał założone okazało się, że należą one do zupełnie innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że auto pochodzi z kradzieży obywatela Rosji zatrzymano. Wartość szacunkowa skradzionego pojazdu została określona na kwotę 40 tys zł.  

Kolejny samochód wytypowany i zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku również pochodził z kradzieży. Kierującym pojazdem był 33-letni również obywatel Rosji. Po dokonanych sprawdzeniach ustalono, że samochód ten figuruje jako utracony na terytorium Szwecji. Kierowcę zatrzymano za posiadanie samochodu, który pochodzi z kradzieży. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 50 tys. zł.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja w Słubicach.

do góry