Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Prowadził pod wpływem narkotyków kradziony samochód - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Prowadził pod wpływem narkotyków kradziony samochód

Joanna Konieczniak
08.10.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry w trakcie rutynowych działań zatrzymali pojazd typu Camper marki Fiat na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą okazał się 48 – letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

W trakcie oględzin pojazdu funkcjonariusze stwierdzili, iż stacyjka pojazdu nosi ślady ingerencji a zatem zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż samochód pochodzi z kradzieży. Kierujący pojazdem od razu przyznał się kontrolującym go funkcjonariuszom, iż samochód ten skradziony został na terenie Niemiec. W dalszej rozmowie mężczyzna przyznał się, że za opłatą 500 € miał go dostarczyć do Polski. Ponadto mężczyzna przyznał się również, iż prowadził pojazd pod wpływem substancji odurzających  oraz że posiada przy sobie narkotyki. Dobrowolnie wydał dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. Jeden z nich po zbadaniu narkotestem okazał się  być amfetaminą  a drugi kokainą. W trakcie badania kierowcy wykazano, że jest on pod wpływem zażytej wcześniej amfetaminy, kokainy oraz THC.

W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymany do kontroli pojazd jest poszukiwany jako skradziony na terenie Niemiec a jgo wartość wyceniona została na 265 tyś. zł.

Ujawniony pojazd oraz zatrzymany kierowca pozostają w dyspozycji Komisariatu Policji w Gubinie, gdzie prowadzone są dalsze czynności.

 

do góry