Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej SG zatrzymała 8 osób poszukiwanych listami gończymi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

SG zatrzymała 8 osób poszukiwanych listami gończymi

Rafał Potocki
13.06.2018

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w przeciągu dwóch ostatnich dni zatrzymali 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi.

Funkcjonariusze SG podczas kontroli zatrzymali 7 obywateli naszego kraju oraz jedną obywatelkę Niemiec. Wszystkie osoby poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu doprowadzenie do aresztów śledczych, gdzie odbywać mieli zasądzone kary pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych po wpłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny został zwolniony. Pozostałych 7 osób po sporządzeniu dokumentacji przewieziono i osadzono najbliższym areszcie śledczym. W katalogu czynów zabronionych, za które byli poszukiwani znalazły się między innymi oszustwa, kradzieże, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz udział w bójce lub pobiciu i narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia.

do góry