Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić inną tożsamość - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić inną tożsamość

Rafał Potocki
16.04.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela naszego kraju, który chcąc uniknąć odpowiedzialności okazał do kontroli podrobione prawo jazdy.

13 kwietnia 2018 r., funkcjonariusze z Placówki we Świecku podczas kontroli przeprowadzanej w wyjeżdżającym z naszego kraju autokarze wylegitymowali 47-letniego obywatela naszego kraju. Mężczyzna do kontroli okazał polskie prawo jazdy, którego autentyczność wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy. W trakcji weryfikacji dokumentu stwierdzono, że prawo jazdy jest podrobione na wzór oryginalnego. 47-latek został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna posługiwał się podrobionym dokumentem ponieważ był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa związane z wyłudzeniami kredytów oraz fałszerstwem dokumentów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał karze wymiarze 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, przepadek dowodów rzeczowych oraz poniesienia kosztów postępowania. Po zakończeniu czynności mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym.

do góry