Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pierwsze miejsce funkcjonariusza NoOSG w X Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym - Aktualności

Aktualności

Pierwsze miejsce funkcjonariusza NoOSG w X Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym

Irena Skuliniec
08.03.2016

4 marca 2016 r., w ramach odbywającego się na Polanie Jakuszyckiej 40. Biegu Piastów, odbyły się X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zajął Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym odbywają się od dziesięciu lat. W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansach 12,5 km i 50,5 km stanęło 36 funkcjonariuszy Straży Granicznej z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej na dystansie 12,5 km zwyciężyła reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, zaś trzecie wywalczyła drużyna z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drużyna Nadodrzańskiego Oddziału SG w składzie: st. chor. SG Wojciech Cybruch (WOŚ), st. chor. SG Paweł Bogdał (PSG Wrocław – Strachowice), kpr. SG Ewelina Michnowicz (PSG Kalisz), zajęła czwarte miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na dystansie 12,5 km CT pierwsze miejsce zdobył Wojciech Cybruch (NoOSG) z czasem 00:41:22, drugie wywalczył Eugeniusz Słobodzian (ŚMOSG) z czasem 00:41:48, zaś trzecie miejsce przypadło Adamowi Dutce (BiOSG) z czasem 00:42:41.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na dystansie 12,5 km CT najwyższy laur zwycięstwa przypadł Irminie Sikorze (BiOSG), która ukończyła bieg z czasem 00:49:14. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Korotko (W-MOSG) z czasem 00:55:17. Na trzecim stopniu podium stanęła Grażyna Zieniawa (MOSG) z czasem 00:59:59.

Wojciech Cybruch stanął również na drugim stopniu podium w klasyfikacji mężczyzn na 50,5 km pokonując ten dystans z czasem 03:06:40. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Eugeniusz Słobodzian ze Śląsko-Małopolskiego OSG (03:04:34), a trzecie Ryszard Malung (03:08:03).

Medale i nagrody ufundowane przez Komendę Główną Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG, w imieniu Komendanta Głównego SG, wręczali Komendant Morskiego Oddziału SG kontradmirał SG Piotr Stocki, Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Marek Woszczatyński oraz przewodniczący NSZZ FSG mjr SG Mariusz Tyl.