Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nielegalne papierosy ukryte w łodziach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne papierosy ukryte w łodziach

Irena Skuliniec
17.02.2017

200 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy ujawnili w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej i Policji Federalnej. Towar ukryto w łodziach przewożonych ciężarówką do Niemiec.

Polsko – niemiecki patrol ze wspólnej placówki w Świecku i celnicy z Grupy Mobilnej zatrzymali tuż przed granicą samochód ciężarowy wraz z przyczepą, na której przewożone były łodzie. Po prześwietleniu pojazdu i ładunku, mundurowi ujawnili w łodziach zafoliowane paczki zawierające papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczono 200 tysięcy sztuk papierosów o szacunkowej wartości 136 tysięcy złotych. Kierowcy ciężarówki, 43-letniemu Polakowi, po złożeniu przez niego wyjaśnień, zezwolono na kontynuowanie podróży.

Postępowanie dotyczące naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego prowadzą funkcjonariusze z Izby Celnej w Rzepinie. Za posiadanie, przechowywanie lub przewożenie nielegalnych towarów akcyzowych grozi wysoka kara finansowa, kara do trzech lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

do góry