Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Awantury podczas podróży lotniczych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Awantury podczas podróży lotniczych

Joanna Konieczniak
23.11.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach i w Poznaniu-Ławicy interweniowali wobec pasażerów niestosujących się do poleceń służb lotniskowych. Jeden z pasażerów nie stosował się do poleceń kapitana statku powietrznego, natomiast kolejny nie zamierzał założyć na terenie lotniska maseczki.

W poniedziałek 22 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Meksyku wobec pasażera, który nie chce podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom. 48-latek podczas podróży z Cancun w Meksyku pomimo wielu upomnień nie stosował się do poleceń załogi samolotu. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska.

Za popełnione wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego funkcjonariusze SG ukarali mężczyzną mandatem karnym w wysokości 200 zł. 

Natomiast dzień wcześniej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach dyżurny portu poinformował Straż Graniczną, że pasażer odlatujący do Warszawy nie stosuje się do poleceń obsługi portu i pomimo wezwań do założenia maseczki oraz zatrzymania się wsiadł do podstawionego autobusu. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnej. Funkcjonariusze weszli do autobusu i wyprowadzili niestosującego się do obostrzeń sanitarnych mężczyznę.

50-letni pasażer za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

  • interwencja
    interwencja
do góry