Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Prowadził kradzionego „Campera” pod wpływem amfetaminy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Prowadził kradzionego „Campera” pod wpływem amfetaminy

Natalia Żabka
10.07.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze – Babimoście 7 lipca br. skierowali do kontroli pojazd typu „Camper”, który okazał się być kradziony, a ponadto kierowca miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd marki Fiat typu Camper, którego kierowca nie zastosował się do sygnałów nakazujących zatrzymanie i próbował uciekać. Kradziony pojazd wjechał na teren stacji benzynowej, a gdy funkcjonariusze zagrodzili mu drogę wyjazdu, z impetem wjechał on w oznakowany pojazd służbowy, po czym próbował potrącić interweniującego funkcjonariusza. Po oddaleniu się spod kontroli, kierujący Fiatem mężczyzna kontynuował ucieczkę drogą S-3 w kierunku Wrocławia. Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze, wykazując się dużym profesjonalizmem, zatrzymali skradziony pojazd wraz z kierowcą. Ponadto w wyniku przeszukania w plecaku sprawcy ujawniono 7 gram amfetaminy o wartości ponad 300zł, a kierowca po przeprowadzeniu badań okazał się być pod jej wpływem. W tym samym plecaku znajdowały się również dokumenty tożsamości wydane na inne dane osobowe niż dane kierowcy oraz polskie tablice rejestracyjne. Pojazd wraz z kierowcą został zatrzymany do prowadzenia dalszych czynności przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 300 000 zł. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież oraz ucieczkę z miejsca kontroli, ale także za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających i posiadanie narkotyków.


 

do góry