Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nielegalne wyroby akcyzowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne wyroby akcyzowe

Natalia Żabka
04.07.2018

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wyroby tytoniowe o wartości 52 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze 3 lipca br. prowadząc działania na terenie targowiska w Jeleniej Górze wylegitymowali obywatela naszego kraju. 55-letni mężczyzna posiadał przy sobie worek, w którym znajdowało się 20 mniejszych woreczków krajanki tytoniowej o wadze 0.5 kg każdy. Łącznie zabezpieczono 10 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości 7 tysięcy złotych.

 Również 3 lipca br. funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu wraz z inspektorami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu na terenie prywatnej posesji w powiecie tureckim ujawnili 45320 szt. papierosów z białoruską akcyzą o wartości ponad 31 tys. zł. oraz 20 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy skarbowej o wartości prawie 14 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawniony towar, do posiadania którego przyznał się 56-letni obywatel naszego kraju. Łączna wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych wynosiła 45 tysięcy złotych.

 Obu mężczyznom grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych w związku z posiadaniem wyrobów tytoniowych nie posiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.


 

do góry