Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz SG z Kłodzka wicemistrzem świata - Aktualności -

Aktualności

Funkcjonariusz SG z Kłodzka wicemistrzem świata

Rafał Potocki
15.05.2018

Funkcjonariusz z Placówki SG w Kłodzku mł.chor. SG Andrzej Juraszek wywalczył srebrny medal na zawodach Pucharu Świata.

W rozgrywanym w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku, w węgierskiej miejscowości Győr, Pucharze Świata GPC V4, uczestniczyło łącznie 470 zawodników z czternastu krajów. W zawodach tych wystartowała również reprezentacja klubu sportowego "SUDETY" Międzylesie, której zawodnikami są m.in. funkcjonariusz z Placówki SG w Kłodzku mł.chor. SG Andrzej Juraszek oraz były funkcjonariusz, również z Placówki SG w Kłodzku Krzysztof Halczyk. W drugim dniu zawodów w rywalizacji sportowców wyciskających sztangę leżąc RAW uczestniczyło 130 osób. Andrzej Juraszek wywalczył srebro w kategorii wagowej do 100 kg w grupie Masters 40-44 z wynikiem 165 kg. Jest to kolejny sukces naszego siłacza, który startuje od 24 lat i niezawodnie zajmuje miejsca na podium. Natomiast nasz były funkcjonariusz Krzysztof Halczyk zdobył złoty medal kategorii Masters 40-44 wycisnął 172.5 kg i zajął III miejsce w kat. do 140 kg.