Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wspólne działania służb - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólne działania służb

Rafał Potocki
13.04.2018

Niemal 3000 kontroli trzeźwości przeprowadzono podczas wspólnych działań Straży Granicznej oraz Policji. Efekt to zatrzymanych siedmiu pijanych kierowców oraz ujawnienie jednego kierowcy z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialni i niebezpieczni kierowcy nie zagrażają już innym uczestnikom ruchu drogowego.

W środę oraz czwartek (11 i 12 kwietnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz policjanci z Inspekcji Policji Federalnej w Forst na odcinku drogi krajowej K-18, prowadzącej do do granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, badali trzeźwość kierowców w ramach akcji „Trzeźwość”. Głównym celem tych działań było skontrolowanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących, a w szczególności kierujących pojazdami ciężarowymi, gdyż kierowanie po alkoholu takim pojazdem stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas dwudniowych działań przebadano niemal 3000 kierujących, ujawniono 7 nietrzeźwych kierowców oraz jednego z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trzech z nich to kierowcy ciężarówek, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał blisko jeden promil alkoholu.

do góry