Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Złożył wniosek o azyl we Francji i nielegalnie przekroczył granice - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Złożył wniosek o azyl we Francji i nielegalnie przekroczył granice

Rafał Potocki
12.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali obywatela Algierii, który złożył we Francji wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej, po czym nielegalnie przekroczył granice i przyjechał do naszego kraju.

W piątek, funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy, przeprowadzili w Lesznie kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Algierii. 39-letni cudzoziemiec do kontroli okazał wyłącznie algierski paszport, który nie uprawniał go do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone wobec zatrzymanego obywatela Algierii czynności wykazały, że złożył on we Francji wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej i zamiast tam oczekiwać na decyzję, nielegalnie przekroczył granicę. Do czasu przekazania cudzoziemca stronie francuskiej, mężczyzna przebywał będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

do góry