Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 12 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące ich do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

12 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące ich do powrotu

Rafał Potocki
12.10.2017

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych 10 i 11 października 2017 r., przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, 12 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące do powrotu oraz czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Jeleniej Górze zatrzymanych zostało 2 obywateli Ukrainy, którzy posiadali wizy w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystali je, aby wyjechać lub pracować w innym kraju. W związku z powyższym posiadane przez nich wizy zostały unieważnione.

Kolejnych 10 cudzoziemców (5 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Albanii, 1 obywatel Indii, 1 obywatel Indonezji oraz 1 obywatel Kosowa), którzy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby przebywać im legalnie na terytorium naszego kraju, zatrzymano podczas kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek SG w Poznaniu-Ławicy, Wrocławiu-Strachowicach oraz Tuplicach.

Wszyscy cudzoziemcy, po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

 

do góry