Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Próba nielegalnego przekroczenia granicy w Świecku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próba nielegalnego przekroczenia granicy w Świecku

Rafał Potocki
09.08.2017

2 obywateli Egiptu usiłowało nielegalnie przekroczyć polsko – niemiecką granicę. Razem z cudzoziemcami zatrzymano przewożącego ich Polaka.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Laguna. Pasażerowie pojazdu, 2 obywateli Egiptu nie posiadało żadnych dokumentów. Jak ustalono na terytorium naszego kraju wjechali nielegalnie i próbowali dostać się do Niemiec.

Jeden z cudzoziemców przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się dobrowolnie karze jednego miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby. Do czasu zakończenia postępowania karnego i administracyjnego mającego na celu zobowiązanie cudzoziemców do powrotu, mężczyźni, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę za pomocnictwo w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

do góry