Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nos Gokiego znowu w akcji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nos Gokiego znowu w akcji

Rafał Potocki
17.05.2017

Wspólne działania funkcjonariuszy z Placówki SG w Świecku oraz w Zielonej Górze-Babimoście doprowadziły do ujawnienia substancji narkotycznych.

16 maja (wtorek) br., podczas kontroli przeprowadzanej w autokarze m-ki Setra, relacji Niemcy-Polska, pies służbowy Goki bezbłędnie wskazał, bagaż w którym znajdowało się plastikowe opakowanie wraz z zawartością brunatno-brązowych substancji roślinnych, będących grzybkami halucynogennymi.

Właściciel, nielegalnego towaru, 20-letni obywatel RP., został zatrzymany za posiadanie oraz przewożenie przez granicę substancji pochodzenia roślinnego w ilości 15,75 gram, które jak oświadczył zakupił w Holandii. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na 3 lata, karze grzywny w wysokości 1000 zł., przepadek dowodów rzeczowych oraz informowanie Kuratora Sądowego o okresie przebiegu próby.

Pies służbowy Goki, który ujawnił narkotyki, to służący od 7 lat w Placówce SG w Zielonej Górze-Babimoście terrier walijski, która ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z ujawnieniem substancji narkotycznych.

do góry